Oluline turistile

 

Tähelepanu!

Eesti välisministeerium soovitab oma kodanikel vältida Tšetšeeni Vabariiki, Ingušeetia ja Dagestani külastamist. See on põhjendatud ebastabiilse poliitilise olukorraga ja aeg-ajalt toimuvate rahutuste ning sanktsioneerimata sõjategevusega. Hoiduda tuleks ka reisidest Kabardi-Balkaariasse, Adõgee Vabariiki ja Põhja-Osseetiasse.

Juhime teie tähelepanu asjaolule, et teatud Vene Föderatsiooni piirkonnad ja linnad on välismaalastele suletud. Nende piirkondade külastamiseks tuleb eelnevalt hankida vastavailt ametivõimudelt eriluba. Täpsemat infot nende piirkondade kohta anname isikliku konsultatsiooni ajal.

Enne minekut soovitame küsida nõu vene viisa kontori spetsialistidelt.

Riiki sisenemise tingimused. Migratsioonikaart

Kõik Venemaale reisivad välismaalased peavad täitma inglise või vene keeles migratsioonikaardi. Kaardid on saadaval piiripunktides. Täidetud kaarti tuleb endaga kogu aeg kaasas kanda. Migratsioonikaarti vajate piiri ületamisel, aga ka juhul, kui reisi pikkuse ning Venemaal viibitud aja tõttu peate läbima kohapeal ajutise registreerimise. Riigist lahkumisel võetakse kaart piirivalveametniku poolt ära.

Kindlustuse olemasolu

Lugupeetud kliendid! Kindlustus on kohustuslik ja väga oluline osa teie “reisivarustusest”! Pidage meeles, et lähete võõra riigi territooriumile ning kahjuks ei ole keegi õnnetuste või muude ettenägematud olukordade eest kunagi 100% kaitstud. Oluline on olla kindel, et juhul kui peaksite sattuma olukorda, kus vajate professionaalset meditsiinilist, juriidilist või muud abi on nad teile kättesaadavad!

Kindlustust on võimalik vormistada ka meie kontoris.

Hea teada. Autoga piiri ületamine

Seoses Eestis registreeritud autodelt registreerimismärgi varguste sagenemisega, soovitame need Venemaa suurlinnades ööseks autolt eemaldada või tugevamalt kinnitada. Kuna varastatud numbrimärkidest on huvitatud kriminaalne seltskond, kes kasutab numbrit ühekordselt mõne kuriteo sooritamiseks, siis on oluline, et numbrivargusest antaks kohe teada kohalikule politseile. Saatkond saab Eestist Maanteeametist kontrollida andmeid ning vajadusel väljastada kuriteo ohvrile tõendi auto kuuluvuse kohta.

Reisides Venemaale autoga on oluline mäletada, et piiri ületamine oma sõidukiga on võimalik vaid kolmes maanteepiiripunktis: Luhamaa, Narva ja Koidula.

Eelnevalt saab endale broneerida interneti või telefoni teel piiriületuseks sobiva aja. Seda saab teha:

Aega on võimalik broneerida ka piiripunkti läheduses oleval ametlikul ootealal, seda kas iseteeninduskioski või ooteala teenindaja abil. Eelbroneeritud järjekorda saab registreeruda kuni 90 päeva ette.

Eelbroneeringuta piirile saabunud sõiduk satub elavasse järjekorda. Piiripunktis ei ole enam võimalik registreeriida end eelbroneeritud järjekorda.

Rohkem infot veebilehtedel:

 
Eesti Suursaatkond Moskvas (Посольство Эстонии в Москве). 

Malõi Kislovski pereulok 5 (Mалый Кисловский пер. 5)
125009 Moskva
Vene Föderatsioon
tel: (7 495) 737 36 40
faks: (7 495) 737 36 46
e-post: Embassy.Moskva@mfa.ee

Avatud: tööpäeviti kell 9.00-17.00
Suletud: riigipühadel, laupäev, pühapäev

Konsulaartalituse külastusaadress:
Kalašnõi pereulok 8

Välisriigis hättasattunud Eesti kodanik saab töövälisel ajal helistada välisministeeriumi valveametnikule telefonil (372) 53 01 9999

Eesti Vabariigi Peakonsulaat Peterburis
Bolshaja Monetnaja 14
197101 Sankt Peterburg
tel. (7 812) 702 09 20
faks (7 812) 702 09 27
e-post: Consulate.Peterburg@mfa.ee
veebileht: www.peterburg.estemb.ru
Peterburi Peakonsulaadi Pihkva Talitus
Narodnaja 25
180016 Pskov
tel. (7 8112) 725 380
faks (7 8112) 725 381
e-post: Consulate.Pskov@mfa.ee
veebileht: pskov.estemb.ru